Haber

ABD’de Gazze için ‘ateşkes’ çağrısı yapan Yahudiler dövüldü

Daha önce Gazze’deki çatışmalarda ateşkes talebiyle gösteri düzenleyen Yahudilerin Barış İçin Sesi grubu, Washington’daki Demokratik Ulusal Komite (DNC) genel merkezi önünde toplandı. Yaklaşık 150 aktivist, ateşkes talebiyle Demokrat Parti’nin Gazze’deki genel merkezini işgal etti.

POLİS PROTESTOCIYI MERDİVENDEN İTTİ

Barış İçin Yahudi Sesi, Amerika Demokratik Sosyalistleri ve IfNotNow’un davetlisi olarak bir araya gelen göstericiler, binanın kapısı önünde kol kola durarak, “Yaşasın Gazze” gibi sloganlar attı. Polisin protestocuları dövdüğü ve biber gazı kullandığı belirtildi. Bir protestocu merdivenlerden aşağı itildi.

‘DEMOKRATLARIN KARAR VERMESİ GEREKİYOR’

Yahudilerin Barış İçin Sesi direktörü Beth Miller, polisin protestoculara yönelik saldırısını kınadı. “Demokratların karar vermesi gerekiyor: Barış ve adaleti mi savunacaklar, yoksa savaşı ve soykırımı desteklemeye devam mı edecekler?” Miller dedi. O sözlerini kullandı. IfNotNow sözcüsü Eva Borgwardt yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Polis ateşkes çağrımıza kulak vermek yerine şiddet içermeyen protestoculara biber gazıyla şiddetli bir şekilde saldırdı.”

Kongre üyesi Sean Casten, DNC binasının protestocular tarafından ‘çevrelenmesinin’ ardından boşaltıldığını söyledi. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu